Piece indukcyjne

Firma Amelt dostarcza piece indukcyjne najwyższej jakości do topienia metali żelaznych i nieżelaznych.

Amelt Corporation jest firmą z siedzibą w Toronto, Kanada i specjalizuje się w produkcji pieców indukcyjnych średniej częstotliwości do indukcyjnego topienia, kucia i podgrzewania od 100Hz do 200kHz, a także od 60g do 25 000 kg pojemności.

Firma Amelt z biegiem czasu rozwijała swoją technologię, aby stać się jedną z wiodących i zaufanych marek na światowym rynku urządzeń wykorzystujących grzanie indukcyjne.

 

 

Piece indukcyjne do topienia, podgrzewania i kucia

Piece indukcyjne mają wszechstronne zastosowania w przemyśle stalowym i przemyśle metali nieżelaznych.

Dla swoich Klientów firma Amelt dostarcza bezpłatne wsparcie techniczne 24/7 oraz posiada bardzo duży magazyn części zamiennych do natychmiastowej wysyłki.

 

Piece indukcyjne są wykorzystywane przede wszystkim do topienia metali i wspierania różnych gałęzi przemysłu gdzie potrzebne jest formowanie. Charakteryzują się one minimalnymi stratami metalu podczas topienia.

 

Amelt dostarcza najlepszej jakości piece indukcyjne średniej częstotliwości od 25 kW do 12 000 kW. Wszystkie systemy sterowane cyfrowo są specjalnie zaprojektowane, aby spełniać wymagania odnośnie bezpieczeństwa oraz prawne, zwłaszcza w sytuacjach pracy w wysokiej temperaturze oraz niekorzystnych scenariuszach operacyjnych, z najwyższą wydajnością w przemyśle. Wszystkie urządzenia i części wykorzystywane w piecach spełniają wszystkie możliwe regulacje odnośnie hałasu oraz środowiska.